Etno Młyn. Energia z tradycji

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na cykl spotkań edukacyjnych
Etno Młyn. Energia z tradycji

Tkaczki, hafciarki, pisankarki, rzeźbiarze, plecionkarze, wytwórczynie kwiatów z papieru czy ozdób obrzędowych. Dawniej nazywani twórczyniami i twórcami ludowymi. Dziś, zarówno badaczom, jak i odbiorcom kultury termin ten sprawia wiele trudności.

Ludzie wielkiej pasji, miłości do sztuki, samoucy bez wykształcenia na artystycznych uczelniach, rękodzielnicy, rekonstruktorzy rzemiosł. Ich sztuka bywa nazywana amatorską, nieprofesjonalną, naiwną, art brut, instynktowną, sztuką czystego serca. Poznamy ich w czasie całorocznego cyklu spotkań Etno Młyn. Energia z tradycji.

Raz w miesiącu będziemy podglądać przy pracy twórców różnych profesji, uczyć się od nich i poznawać istotę rzemiosł, które dla nich stanowią pasję życia. Spotkania z artystami oraz warsztaty rękodzielnicze dopełni spacer po ekspozycjach etnograficznych w Młynie Zamkowym oraz opowieść o dawnych przedmiotach codziennego użytku, przedmiotach kultu, świątecznych ozdobach i innych obiektach sztuki ludowej.

Spotkanie I – Tkanina
Spotkanie II – Rzeźba