Etno Młyn. Energia z tradycji – spotkanie IV: Malarstwo na płótnie

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na cykl spotkań edukacyjnych

Etno Młyn. Energia z tradycji
spotkanie IV: Malarstwo na płótnie

Malarstwo na płótnie – to dziedzina sztuki ciesząca się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród artystów akademickich jak i amatorów, samouków. Najbliższe spotkanie Etno Młyn. Energia z tradycji poświęcone będzie właśnie tej profesji.

Pod okiem Wandy Janowicz, laureatki XVIII Konkursu Sztuki i Rękodzieła Słupsk 2023 – zdobywczyni nagrody głównej w kategorii malarstwo na płótnie – będziemy zgłębiać tajniki malarstwa olejnego. Młyn Zamkowy przemieni się na dwa dni w barwne  atelier.

W czasie spaceru muzealnego poznamy raz jeszcze najnowszą czasową ekspozycję MPŚ w Słupsku – wystawę pokonkursową XVIII Konkursu Sztuki i Rękodzieła mieszczącą się w Zamku Książąt Pomorskich.

Poznamy sylwetki malarzy naszego regionu oraz wykreowane przez ich pędzle pejzaże, formy, przestrzenie.

termin: 17-18 lutego 2024 roku, godz. 10:00-15:00
miejsce: Młyn Zamkowy w Słupsku
prowadzenie warsztatów malarskich: Wanda Janowicz
oprowadzanie po wystawach: Magdalena Lesiecka