VII Międzynarodowa Konferencja Witkacologiczna „Witkacy – nowe wyzwania” – program

W 100. rocznicę muzealnictwa w Słupsku oraz 85. rocznicę śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku we współpracy z Instytutem Witkacego w Warszawie i redakcją pisma „Witkacy!” organizuje VII Międzynarodową Konferencję Witkacologiczną „Witkacy – nowe wyzwania”.

Opiekę merytoryczną nad konferencją objął dr hab. Józef Tarnowski, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.

Konferencja odbędzie się w dniach 26-28 września 2024 roku w Białym Spichlerzu w sali wernisażowej im. Barbary Zielińskiej. Załączony program zawiera szczegóły wydarzenia (może ulec drobnym zmianom).

Organizowana w pięcioletnim cyklu konferencja jest okazją do prezentacji aktualnych wyników badań prowadzonych w kraju i za granicą nad życiem i wszechstronną aktywnością twórczą Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz jej kontekstów. Na konferencji pojawią się wybitni witkacolodzy oraz badacze zgłębiający tematykę związaną z Witkacym. Będzie również niespodzianka.

Kontakt: Anna Baruk-Bejda
e-mail.: anna.bejda@muzeum.slupsk.pl