Promocja katalogu wystawy czasowej Krzysztofa Grzesiaka

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku informuje, że odbędzie się promocja katalogu wystawy

Program promocji
12 maja 2023 o godz. 14:00

ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH

Marzenna Mazur
przywitanie gości na wystawie

oprowadzenie po wystawie

KRZYSZTOF GRZESIAK (1952-2021)
MALARSTWO Z KOLEKCJI MUZEUM POMORZA ŚRODKOWEGO W SŁUPSKU

SPICHLERZ BIAŁY

wystąpienia gości honorowych

Cecylia Grzesiak
wspomnienie na temat artysty

Lucjan Hanak
prelekcja na temat katalogu wystawy

oprowadzenie po Spichlerzu Białym

Wystawa w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku prezentuje wszystkie okresy twórczości malarskiej artysty i pochodzi z daru Cecylii Grzesiak.

Kuratorem wystawy, autorem scenariusza i aranżacji jest historyk sztuki, Lucjan Hanak, kierownik Działu Sztuki i Techniki.

„Krzysztof Grzesiak malarz i organizator urodził się w Kołobrzegu w 1952. Ukończył szkołę podstawową w Koszalinie w 1967. Uzyskał maturę w Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni – Orłowie w 1971. Otrzymał dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku w 1976 w pracowni prof. Romana Usarewicza. Autor scenografii dla Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku i Słupskim Teatrze Dramatycznym w Słupsku. Wystawiał obrazy i rysunki na wystawach indywidualnych w: Gdyni, Lęborku, Elblągu, Łebie, Słupsku, Warszawie oraz zbiorowych w: Lęborku, Słupsku, Szczecinie, Wrocławiu, Paryżu, Toruniu, Katowicach, Koszalinie, Pile, Olsztynie, Częstochowie, Poznaniu, Lublinie, Radomiu, Lubaczowie, Elblągu, Łebie jak również w: Barcelonie, Valparaíso, Paryżu, Berlinie i Tokyo. Autor logotypów, projektów plakatów i projektów graficznych książek. Prace w zbiorach muzealnych w: Szczecinie, Warszawie, Flensburgu, Majdanku, Lęborku i Słupsku. Twórca wierszy. Współorganizator imprez kulturalnych: Lennon Art, Teatralia Lęborskie, Muzykalia Lęborskie oraz „Ławeczki Maxa Pechsteina w Łebie. Współzałożyciel Lęborskiej Fundacji Kultury. Współtwórca plenerów i wystaw Łebskiej Enklawy Malarzy 1995-2007 dla artystów z: Niemiec, Francji, Szwecji, Bułgarii, Portugalii, Rosji, Litwy, Austrii, Ukrainy, Węgier, Japonii i Polski.”

Więcej o wystawie na stronie: wystawa.

Zdjęcia z promocji.