26. Międzynarodowy Festiwal „Witkacy pod strzechy”! – zgłoszenia

26. Międzynarodowy Festiwal „Witkacy pod strzechy”!

Jeden juror, ale wiele werdyktów. Jedno źródło inspiracji, ale niezliczona ilość dziedzin. Jeden festiwal, ale trzy dni tworzące wyjątkowe wydarzenie! Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej – Teatr Rondo
i Słupski Ośrodek Kultury mają niezmierną przyjemność zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu jakim jest 26. Międzynarodowy Festiwal Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza “Witkacy pod strzechy”!

W tym roku odbędzie się on w słupskim Teatrze Rondo w dniach 14-16 września. W jego trakcie publiczność będzie miała możliwość obcowania ze wszystkimi dziedzinami sztuki. Dzięki otwartej formule Festiwalu co roku biorą w nim udział zarówno sceniczni wyjadacze, jak i początkujący malarze, pisarze, performerzy, tancerze, muzycy czy wykładowcy – słowem wszyscy, których artystyczne działania są inspirowane twórczością, filozofią lub życiem Witkacego. Artysto! Masz jeszcze czas na zgłoszenie swojego udziału w tegorocznej edycji konkursu do 10 sierpnia – regulamin i kartę zgłoszenia znajdziesz na stronie www.witkacy.art.pl.

Na „Witkacego pod strzechy” składają się ponadto imprezy towarzyszące, warsztaty i wykłady. Zachęcamy do śledzenia facebookowych profili organizatorów, na których pojawiają się informacje i ciekawostki dotyczące festiwalu: Witkacy pod strzechy oraz Teatr Rondo. Do zobaczenia w Słupsku! 

Organizatorem festiwalu jest Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej – Teatr Rondo, Instytut Witkacego i Słupski Ośrodek Kultury przy wsparciu finansowym Miasta Słupska, Województwa Pomorskiego, Fundacji PFR, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowego Centrum Kultury. —

Konkurs “Witkacy pod strzechy” jest realizowany w partnerstwie z Fundacją PRF.

Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Została stworzona, aby realizować projekty społeczne i umożliwić spółce podejmowanie działań odpowiedzialnych społecznie. Fundacja tworzy własne projekty, ale także wspiera inicjatywy społeczne i wolontariat pracowniczy. Cele statutowe są osiągane poprzez aktywność w obszarze edukacji, kultury oraz poprzez wspieranie innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii i przedsiębiorczości.