„Witkacy i ja”. XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Fotograficzny – wystawa

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wystawę prac laureatów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i ja”.

Organizatorami wystawy są Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku – współorganizatorzy konkursu.

Ideą konkursu jest popularyzacja twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz zachęcenie młodego pokolenia do poszukiwania inspiracji dla własnej twórczości w dziełach artysty.

W konkursie udział wzięło 21 szkół i placówek kulturalnych. Ogółem wpłynęło 335 prac – 211 prac plastycznych i 124 fotografie.

Komisja  dokonała wyboru najciekawszych prac plastycznych i fotograficznych nadesłanych na konkurs, które rozpatrywano w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły średnie i licea plastyczne. Jak co roku przyznane zostały również nagrody specjalne: nagroda Dyrektora Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, nagroda Prezydenta Miasta Słupska, nagroda Prezesa Fundacji „Indygo” i Słupskiej Grupy „Witkacy cacy cacy” oraz nagroda Przewodniczącej Komisji Międzyzakładowej PO i W NSZZ „Solidarność” w Słupsku.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej.

Koordynatorem konkursu z ramienia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku jest Wioletta Miś.

Kuratorem wystawy jest Anna Baruk-Bejda (kustosz z Pracowni ds. kolekcji Witkacego MPŚ) przy współpracy z Vladyslavą Diachenko (historykiem sztuki z MPŚ).

Wystawę pokonkursową można oglądać od 19  marca do 21 kwietnia 2024 roku w  Spichlerzu Richtera w Słupsku.

Serdecznie zapraszamy!