Tożsamość w zagrożeniu – Identity on the Line – wystawa plenerowa I

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na wystawę plenerową poświęconą projektowi „Tożsamość w zagrożeniu”. Wystawa popularyzuje międzynarodowy projekt o tym samym tytule.

Wystawa prezentowana będzie przed Białym Spichlerzem, od strony ul. Szarych Szeregów.
Można ją oglądać nieodpłatnie od 16 maja 2020 roku do 31 maja 2023 roku.

Jest to planszowa wystawa plenerowa prezentowana przed Białym Spichlerzem (wcześniej przed Czerwonym Spichlerzem). Promuje projekt i zawiera informacje w języku polskim oraz angielskim na temat wspólnego projektu realizowanego razem z muzeami i uniwersytetem z Norwegii, Danii, Szwecji, Chorwacji, Słowenii i Litwy, a także wprowadzenie do prowadzonych przez nie badań nad określonymi procesami migracyjnymi z ostatnich stu lat. Prezentowane są również instytucje partnerskie. Najobszerniejsza prezentacja dotyczy działań MPŚ, związanych z powojennym osadnictwem w Słupsku.

Więcej o projekcie na stronie.

biały.wystawa.norwegia.1