Rowerowa Stolica Polski – nagroda specjalna od muzeum dla słupszczan

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku świętować będzie 100-lecie muzealnictwa w Słupsku także na sportowo. W rok swojego jubileuszu, muzeum włącza się do zabawy i rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Na ostatniej prostej dajemy szansę na wygranie nagrody osobom z końca stawki, które już raczej nie staną na podium. Słupszczanka lub słupszczanin, która/y zajmie pozycję numer 100 w konkursie „Aktywne Miasta” organizowanym przez miasto Bydgoszcz, wygra nagrodę w postaci darmowego wstępu na wystawę w Białym Spichlerzu „Witkacy. Obrazy – rysunki – grafiki + archiwalia” wraz z oprowadzeniem po wystawie przez muzealnego przewodnika. Co więcej, zwycięski rowerzysta będzie mógł przyjść do muzeum z pięcioma dodatkowymi osobami. Nagroda zostanie wręczona we wrześniu br. wraz z innymi słupskimi nagrodami, a termin zwiedzania ustalony indywidualnie.

Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację mobilną „Aktywne Miasta” i wybrać jako aktywność „kręcenie kilometrów” dla miasta Słupsk. Aplikacja rejestruje trasy i ich długości oraz generuje ranking. Dokładne informacje techniczne znajdują się na stronie: www.aktywne.miasta.pl.

Celem projektu jest propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i jazdy rowerem na co dzień. Akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy. A może spowoduje, że i Państwo przyjadą do muzeum na rowerze.

Konkurs trwa do północy 30 czerwca 2024, więc to najlepszy moment by poczynić starania o zajęcie zaszczytnego 100. miejsca z okazji100 lat muzealnictwa w Słupsku.

Kontakt: Ewa Mazur, Dział Edukacji i Promocji, nr tel. 59 842 40 81 wewn. 306.

Serdecznie zapraszamy.