Dar dla muzeum – “Portret kobiety” Ottona Priebego

Z przyjemnością informujemy, że muzeum otrzymało wspaniały dar.

Otrzymaliśmy z rąk Darczyńców obraz olejny “Portret kobiety” Ottona Priebego.

Obraz podarowany został przez pp. Monikę, Wojciecha i Krzysztofa Lewenstamów. Ta Rodzina ze Słupska, emocjonalnie bardzo związana z miastem chciała, aby portret trafił do naszego właśnie muzeum. Obraz zakupiony został “całym sercem” na aukcji w Kanadzie i pokonał ocean, by trafić pod nasze skrzydła.

Portret jest w świetnym stanie. Przedstawia nieznaną kobietę; może w przyszłości uda się ustalić kogo. Tworzący w Stolpie autor znany jest głównie z przedstawień regionu, miasta i mieszkańców. Rodzaj sygnatury wskazuje, że jest to jedna z wcześniejszych prac Priebego.

Dzieło zostało już wpisane do księgi inwentarzowej muzealiów artystycznych i historycznych, i uzupełnia naszą kolekcję prac artysty, liczącą niespełna 30 obiektów.

Serdecznie dziękujemy Przyjaciołom Muzeum!