Wystawa rysunku i malarstwa Kingi Zaborowskiej – Sen

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na otwarcie
wystawy „Rysunku i malarstwa Kingi Zaborowskiej – SEN”.

23 października 2023 roku o godz. 19.00
w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera, Słupsk – Rynek Rybacki 1.

Kinga Zaborowska to rodowita słupszczanka, projektantka wnętrz, malarka i pedagog. Dzięki licznym studiom i zainteresowaniom zdobyła szereg umiejętności pozwalających swobodnie się poruszać i łączyć różne techniki artystyczne. Ostatecznie najbardziej odpowiada jej malarstwo olejne i rysunek kredką.

Wystawa prac rysunkowych i malarskich SEN to projekt artystyczny, w którym udział wzięli przyjaciele artystki i nieznajomi, którzy przesłali jej swoje „śpiące“ zdjęcia. Nadesłano ponad 30 fotografii a efekty pracy Kingi Zaborowskiej będzie można zobaczyć na wystawie.

Na spotkaniu autorka opowie nam również o swoich inspiracjach oraz wprowadzi w świat swoich zainteresowań, pasji i emocji.

Dodatkowo na wystawie znajdzie się praca Katarzyny Tomasiak jako zapowiedź przyszłej wystawy.

Wystawa będzie czynna do niedzieli, 7 stycznia 2024 roku.