Willa Waltera Schulza w Słupsku sto lat temu i dziś – wykład jubileuszowy

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu wykładów jubileuszowych

Willa Waltera Schulza w Słupsku sto lat temu i dziś

15 maja 2024 r. (środa) o godzinie 17.00
Biały Spichlerz
ul. Szarych Szeregów 12

Jak często, spacerując po mieście, zastanawiamy się nad budynkami i obiektami, które mijamy? Czy znamy dzieje budynków użyteczności publicznej, które często są przez nas z różnych powodów odwiedzane? W zmienionej formie, jedne zniszczone, inne zrewitalizowane, próbują opowiedzieć nam historię swoją oraz ludzi, którzy w nich niegdyś mieszkali bądź przebywali. Przy ulicy Partyzantów 31 w Słupsku, dawnej Blumenstrasse, stoi zapomniany budynek, którego historia wciąż czeka na odkrycie. Jest to ponad stuletnia secesyjna willa, w której dziś mieści się siedziba Hufca ZHP Ziemi Słupskiej.

Zapraszamy do odkrywania dawnych dziejów tego budynku, który pierwotnie był domem słupskiego malarza, projektanta i lakiernika Waltera Schulza.

Spotkanie poprowadzi Joanna Rutkowska, adiunkt z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, instruktorka ZHP w stopniu harcmistrza, Komendantka Hufca ZHP Ziemi Słupskiej w latach 2019-2023.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!