Osnowa tradycji. Wątek współczesności. Tkactwo na Pomorzu – wykład

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu wykładów jubileuszowych z okazji stulecia muzealnictwa w Słupsku

Osnowa tradycji. Wątek współczesności. Tkactwo na Pomorzu

12 czerwca 2024 r. (środa) o godzinie 17:00
Młyn Zamkowy

Mozaika społeczna Pomorza ukształtowana przez złożone losy historyczne tych ziem ma swoje odbicie w niezwykle barwnej i pełnej regionalnych odcieni kolekcji strojów i tkanin w zbiorach etnograficznych Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Na najbliższym spotkaniu posłuchamy, jak kształtowała się ta kolekcja oraz jakie możliwości działań wystawienniczych, edukacyjnych i artystycznych idą w parze z gromadzeniem artefaktów. Przyjrzyjmy się strukturze splotów tradycji i współczesności, tworzącej dziś barwną całość widoczną we współczesnych wyrobach rękodzielniczych.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Lesiecka, adiunkt z Dział Folkloru, Sztuki i Rękodzieła Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!