“Spotkaliśmy się w Słupsku. Opowieści osadników” – promocja książki

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na prezentację książki opowiadającej powojenną historię miasta oczami słupszczan

“Spotkaliśmy się w Słupsku. Opowieści osadników”

w dniu 25.07.2023 r. o godz. 12.00 w sali wernisażowej w Białym Spichlerzu.

Przygotowana przez nas publikacja prezentuje część zgromadzonych dotąd wywiadów uzupełnionych o dawne fotografie i dokumenty udostępnione przez osoby prywatne oraz fotografie miasta z naszych zbiorów. Wypowiedzi zamieszczone w książce to wywiady opracowane redakcyjnie.

W czasie spotkanie będzie możliwość poznania bohaterów publikacji, którzy podzielili się z nami swoimi historiami.

Publikacja powstała w ramach międzynarodowego projektu „Tożsamość w zagrożeniu”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu, za podzielenie się swoimi historiami, dzięki temu przetrwają one w muzealnych zbiorach i pomogą nam stworzyć opowieść o autentycznym życiu w powojennym Słupsku.

Książkę można zamówić w sklepiku muzealnym na tej stronie.