PROGRAM GRYFITUM. Słupsk i Słupia – miasto i rzeka. Podział czy scalenie. Rozwój i uwarunkowania przestrzenne miasta.

serdecznie zaprasza na wykład z cyklu
„Forum sztuki i artystów”

PROGRAM GRYFITUM.
Słupsk i Słupia – miasto i rzeka. Podział czy scalenie.
Rozwój i uwarunkowania przestrzenne miasta.

28 października 2023 (sobota), godz. 10:00
Biały Spichlerz
Sala im. Barbary Zielińskiej

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na drugi w tym roku szkolnym wykład z cyklu „Forum sztuki i artystów”, tym razem dotyczący naszego miasta.

Jak pisze autor wykładu „Słupia to naturalna granica lokacyjnego miasta, która przez wieki była historyczną linią obrony i wodną drogą komunikacyjną oraz transportową Słupska. Czy ta naturalna przeszkoda, która utrwalała podział i ograniczała scalenie, może stać się główną osią urbanistyczną Słupska oraz siłą napędową dla rozwoju śródmieścia i obszarów przyległych? „Program Gryfitum” jest propozycją odpowiedzi na wykorzystanie potencjału rzeki dla uwarunkowań i rozwoju przestrzennego miasta”.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Maciejewski.

Wstęp wolny.
Zapraszamy serdecznie.