Consumenta Norymberga 2022

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku wzięło udział w targach Consumenta w Norymberdze w dniach 26-30 października 2022. Nasze stoisko, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i w ramach wieloletniej współpracy ze Środkową Frankonią promowało Muzeum Pomorza Środkowego i jego oddziały: Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz zachęcało do odwiedzin całego Województwa Pomorskiego. Nasze stoisko dzielone z niemieckimi partnerami sprzyjało także wspólnym rozmowom i integracji.

Przez wszystkie dni odbywały się pokazy przędzenia na kołowrotku i filcowania na mokro i sucho, można było wziąć także udział w przygotowanych przez nas warsztatach, w tym wykonać sobie zdjęcie stylizowane na portret wielokrotny S.I. Witkiewicza – Witkacego. Prowadzona była także sprzedaż wyrobów rękodzielniczych oraz wydawnictw muzealnych w języku niemieckim.

Spotkaliśmy się z dobrym przyjęciem, o czym świadczy duża ilość zatrzymujących się przy naszych propozycjach przechodniów, którzy zaciekawieni z chęcią słuchali o naszej działalności, przyjmowali ulotki i foldery związane z naszym muzeum, jak i z Trójmiastem. Niejednokrotnie nadarzała się także okazja do wspomnień, gdyż podczas targów nie zabrakło obecności Polaków, którzy przed laty wyemigrowali z kraju.