Rzeźba kameralna ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy – wystawa czasowa

serdecznie zaprasza na wystawę

„Rzeźba kameralna ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy”

Wystawa prezentuje rzeźbę kameralną ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy. Na ekspozycji zobaczyć można 60 rzeźb odlanych z brązu, pokazujących rozmaite tendencje i kierunki stylistyczne powstałe u schyłku XVIII, w XIX i XX wieku. W europejskim krajobrazie artystycznym tego okresu, gdy silnie zaczęło się rozwijać odlewnictwo artystyczne, niewielkich rozmiarów statuetki spełniały rolę bibelotów w salonach bogatych mieszczan i arystokracji. Są to dzieła twórców europejskich i polskich, podejmujące tematy i wątki cieszące się uznaniem wśród elity artystycznej. Najczęściej wybierano tematykę mitologiczną, sceny rodzajowe, tematykę społeczną, a także portretową. Chętnie przedstawiano piękno kobiecego ciała, nawiązywano do literatury, historii oraz baśni i legend.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 27 czerwca 2024 o godzinie 12:00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Wystawa czynna będzie do 22 września 2024 roku.

Kurator wystawy: Ewa Czaplińska-Stec.

Serdecznie zapraszamy.