„Wspomnienia powojennych osadników na Pomorzu” – wykład jubileuszowy

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza
na kolejne spotkanie w ramach cyklu wykładów jubileuszowych
z okazji 100-lecia muzealnictwa w Słupsku

„Wspomnienia powojennych osadników na Pomorzu”

7 sierpnia 2024 (środa) o godzinie 17.00
w Białym Spichlerzu przy ul. Szarych Szeregów 12

Wstęp wolny

W ramach spotkania przedstawione zostaną m.in. wywiady zarejestrowane przez Dorotę (Ciecholewską) Hanowską w przeciągu ostatnich lat, pokazujące losy pierwszych powojennych słupszczan.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Maciejewska, Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, która wraz z Dorotą Hanowską otrzymała 13 czerwca 2024 roku Pomorską Nagrodę Muzealną za przygotowanie publikacji „Spotkaliśmy się w Słupsku. Opowieści osadników.” Książka prezentuje wywiady uzupełnione o dawne fotografie i dokumenty udostępnione przez osoby prywatne oraz fotografie miasta ze zbiorów MPŚ. Wydana została w ramach projektu „Tożsamość w zagrożeniu”. Publikację będzie można zakupić przy okazji udziału w wykładzie w sklepiku w Białym Spichlerzu.

Serdecznie zapraszamy.