Pomorska Nagroda Muzealna 2024 – wręczenie nagród

Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Pomorski
oraz
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

serdecznie zapraszają

na uroczyste wręczenie Pomorskiej Nagrody Muzealnej

13 czerwca 2024 r. (czwartek)
o godzinie 14.00
w Białym Spichlerzu przy ul. Szarych Szeregów 12

W roku jubileuszu 100 lat muzealnictwa w Słupsku Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku gościć będzie również jubileuszową, dziesiątą edycję Pomorskiej Nagrody Muzealnej.

Konkurs przeznaczony jest dla pracowników pomorskich muzeów oraz osób, które z nimi współpracują i na co dzień zajmują się szeroko rozumianą pracą merytoryczną. Jury ocenia m.in. wystawy, projekty edukacyjne, badawcze, konserwatorskie, wydawnicze. Celem Konkursu jest wyłonienie najcenniejszych dla regionu propozycji realizowanych w pomorskich muzeach w roku poprzedzającym wręczenie nagrody.

W ciągu ostatnich dziesięciu rozpatrzono ponad 230 projektów, z których 30 zostało nagrodzonych a kolejnych 20 wyróżnionych.

Od samego początku w przedsięwzięciu współuczestniczy Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a patronem i fundatorem nagród finansowych jest niezmiennie Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Tym razem do Pomorskiej Nagrody Muzealnej zgłosiło się kilkanaście instytucji, w tym słupskie Muzeum. Na ogół zapomina się, że wydarzenia organizowane przez muzea okupione są żmudną, nieraz wielomiesięczną pracą, która je poprzedza. Pomorskim muzealnikom będzie niezwykle miło, jeżeli wesprą Państwo ich działania swoją obecnością na uroczystości.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!