Magdalena Abakanowicz. Od tkaniny do rzeźby – wykład

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza

na kolejne spotkanie w cyklu wykładów jubileuszowych

Magdalena Abakanowicz. Od tkaniny do rzeźby.

3 lipca 2024 r. (środa) o godzinie 17:00
Biały Spichlerz

Magdalena Abakanowicz – artystka znana na całym świecie, polska rzeźbiarka, twórczyni tkaniny artystycznej, autorka cieszących się szczególnym uznaniem „abakanów”, dzięki którym w pierwszej połowie lat 60. zrewolucjonizowała myślenie o tkaninie, realizatorka m.in. „Tłumów” wpisywanych w naturalny pejzaż, a także pedagog – profesor sztuk pięknych.

Na najbliższym spotkaniu usłyszymy na czym polegała wyjątkowość abakanów i jak rozwijała się droga twórcza artystki, w której odchodząc od płaskich, przyściennych realizacji tkanych do dzieł zawłaszczających przestrzeń, eksperymentowała z różnego rodzaju materiałami, począwszy od włókna sizalowego, nici konopnej, sznurka jutowego poprzez końskie włosie, skórę, glinę, aż po drewno, brąz i metal.

Spotkanie poprowadzi Ewa Czaplińska-Stec, kustosz z Działu Sztuki Techniki Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!