Jajko. Symbolika początku – finisaż wystawy

Jajko. Symbolika początku

24 września (niedziela) 2023 roku o godzinie 12:00
w Młynie Zamkowym w Słupsku

Wystawa opowiadająca o obrzędowym znaczeniu i symbolice jajek oraz dawnych i współczesnych tradycjach ich zdobienia dobiega końca.

Od 29 kwietnia 2023 roku w Młynie Zamkowym w Słupsku prezentowany jest zbiór ponad 400 pisanek z kolekcji prywatnych wzbogacony 200 rzeźbami przedstawiającymi figury ptaków ze zbiorów MPŚ w Słupsku. Pisanki wykonane w różnorodnych technikach przez współczesnych twórców: Katarzynę Barszcz, Emilię Biernacką, Tadeusza Burdukiewicza, Annę Dajnowicz, Natalię Denisową, Marię Jońca, Mirona Kierkosza, Bazylego Krzemińskiego, Danutę Lesiecką, Magdalenę Lesiecką, Jadwigę Nowak, Bożenę Pal, Karolinę Sobień oraz Piotra Stecia po raz ostatni będziemy mogli podziwiać 24 września 2023 roku.

O godzinie 12:00 zapraszamy na projekcję filmu zrealizowanego przez Piotra Zatonia oraz Magdalenę Lesiecką pod tytułem: Krucha tradycja. Film odkryje przed nami sylwetki poszczególnych pisankarzy oraz tajniki wykonywanej przez nich sztuki.

Po seansie odbędzie się oprowadzanie po wystawie przez kuratorkę wystawy Magdalenę Lesiecką i spotkanie z twórcami pisanek.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Więcej o wystawie na stronie Jajko.