138. rocznica urodzin Witkacego

URODZINY WITKACEGO
Biały Spichlerz,
ul. Szarych Szeregów 12

Zapraszamy na wspólne obchody 138. urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza.

24 lutego 2023 roku o godz. 15:30 rozpoczniemy wprowadzeniem pt. “Świętowanie w witkacowskim stylu. Bez spojlerów, ale zdradzimy kto, z kim, gdzie i dlaczego, a tort zrobicie sobie sami!”.
Na ten czas zaplanowaliśmy tematyczne zwiedzanie wystawy Witkacego w Białym Spichlerzu oraz słodki poczęstunek.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY
wstęp: 10,00 zł

Dalsza część Urodzin Witkacego (24 lutego 2023 roku), zorganizowana przez Słupski Ośrodek Kultury,
odbędzie się w Kinie Rejs przy ul. 3 Maja.

25 lutego 2023 r. o godz. 10:00 w sali wernisażowej im. Barbary Zielińskiej w Białym Spichlerzu odbędzie się wykład „Przyjaciół portrety wzajemne. Witkacy i Józef Jan Głogowski”.
Na wykładzie zaprezentowane zostaną prace obu panów, które tworzone były w trakcie wielokrotnych ich spotkań w Zakopanem: podczas wzajemnych odwiedzin, sesji portretowych czy wyjść w góry. Józef Jan Głogowski jako fotograf wykonał Witkacemu wiele zdjęć, w tym serię słynnych min z lat trzydziestych. Ten z kolei odwzajemniał się portretując jego samego oraz członków rodziny. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku posiada sporą grupę obiektów, które niegdyś ofiarowane przez Witkacego Głogowskiemu, ten przechowywał w rodzinnych zbiorach w Zakopanem.

Wykład poprowadzi Anna Baruk-Bejda z Pracowni d.s. Kolekcji Witkacego Muzeum Pomorza Środkowego
w Słupsku. Odbędzie się on w ramach cyklu spotkań: Forum Sztuki i Artystów.

Serdecznie zapraszamy!