„Jare Gody / Rezurekcja” spektakl

„Jare Gody / Rezurekcja”

w wykonaniu grupy teatralnej KREJZOLE

działającej w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Słupsku

Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie:
22 i 27 marca 2024 r. o godzinie 11.00 w Białym Spichlerzu

WSTĘP WOLNY!

„Jare Gody/ Rezurekcja”, to siódmy spektakl w dorobku grupy teatralnej KREJZOLE, działającej w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Słupsku. Tworzą ją aktorzy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym.

Tym razem KREJZOLE pragną zaprosić słupszczan w poetycko-muzyczną podróż do czasów pogańskich i wczesnochrześcijańskich, podczas której spotkają się na scenie postaci ze słowiańskiego folkloru i stron Nowego Testamentu. A wszystko po to, aby jeszcze dokładniej objaśnić widzom genezę rodzimych tradycji wielkanocnych.

Spektakl trwa około 30 minut, a zaraz po nim wespół z widzami spróbujemy odkodować znaczenie niektórych użytych w przedstawieniu figur i symboli. Wręczymy także kilka gratisów, dotyczących grupy teatralnej KREJZOLE.

Serdecznie zapraszamy!