Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawach w Zamku Książąt Pomorskich – На першу eкскурсію українською мовою по виставках в Замку Князів Поморських

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza
na pierwsze oprowadzanie w języku ukraińskim
po wystawach w Zamku Książąt Pomorskich
z okazji 100 lat muzealnictwa w Słupsku

14 sierpnia 2024 r. (środa) o godzinie 17:00
Zamek Książąt Pomorskich

Pracownik muzeum po raz pierwszy oprowadzi zainteresowanych po Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku w języku ukraińskim. W trakcie zwiedzania zobaczyć będzie można wszystkie wystawy stałe, czyli „Skarby książąt pomorskich”, gdzie znajdują się eksponaty dotyczące ostatnich Gryfitów; „Z przeszłości Słupska”, gdzie  prezentowane są obiekty związane z historią miasta i jego mieszkańcami; wystawę „Sztuka dawna Pomorza od XIV do XVIII wieku”, która prezentuje rzeźbę gotycką, gobeliny z okresu renesansu, elementy uzbrojenia, meble z dawnych dworów pomorskich oraz numizmaty oraz „Przy wspólnym stole, czyli sztućce i akcesoria kulinarne od XVII do XXI wieku” gdzie obejrzeć można sztućce i akcesoria gastronomiczne. Przewodnik opowie też krótko o aktualnej wystawie czasowej „Rzeźba kameralna ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy”.

Spotkanie poprowadzi Władysława Diachenko, historyk sztuki, adiunkt Działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

Музей Центрального Помор’я в Слупську Радо запрошує

На першу eкскурсію українською мовою по виставках в Замку Князів Поморських з циклу заходів, присвячених 100-річному ювілею музейництва

в Слупську

Владислава Дяченко

14 серпня 2024 о 17.00 у Замку Князів Поморських

Вступ вільний

У замку знаходяться постійні експозиції: “Скарби поморських князів”, тобто пам’ятні речі останніх Грифітів, експозиція “Давнє мистецтво Помор’я з XIV по XVIII століття”, де представлені готичні скульптури, гобелени епохи Відродження, елементи озброєння і меблі колишніх поморських садиб, предмети релігійного характеру з костелів регіону, колекція нумізматики, значна колекція срібного столового начиння, порцеляна. В експозиції “З минулого Слупська” представлені експонати, пов’язані з історією міста і його жителями. У замку також можна відвідати тимчасові виставки.

Чекаємо на вас!