Osadnicy i budowanie nowej rzeczywistości – jak powstawała wystawa Słupsk. Miasto i ludzie – wykład

serdecznie zaprasza
na kolejne spotkanie w cyklu wykładów jubileuszowych

„Osadnicy i budowanie nowej rzeczywistości – jak powstawała wystawa Słupsk. Miasto i ludzie.”

26 czerwca 2024 r. (środa) o godzinie 17.00
Biały Spichlerz
ul. Szarych Szeregów 12

Podczas spotkania przypomniane i omówione zostaną wcześniejsze wystawy i projekty dotyczącej powojennego Słupska i problematyki związanej z osadnikami. Będzie można zapoznać się z działaniami muzeum i pracą muzealnika nad określonym problemem badawczym. Na zakończenie spotkania będzie możliwość zwiedzenia wystawy „Słupsk. Miasto i ludzie” która została przygotowana z myślą o mieście i jego mieszkańcach, osadnikach, którzy – z różnych przyczyn – po II wojnie światowej przybyli do Słupska, aby właśnie tutaj, na Pomorzu rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Spotkanie poprowadzi Dorota Hanowska, kierownik Działu Bibliotecznego i Zbiorów Specjalnych.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!