Wstęp wolny na wieżę Zamku Książąt Pomorskich

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza
na darmowe zwiedzanie wieży zamkowej

Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku
środa, 12 czerwca 2024 roku
w godzinach 12:00-16:00

Przez cały 2024 rok muzeum świętuje 100-lecie muzealnictwa w Słupsku. Natomiast dokładnie 59 lat temu, 12 czerwca 1965 roku otwarto trzy pierwsze wystawy w Zamku Książąt Pomorskich. Na parterze oglądać było można wystawę czasową „Pierwszy koszaliński salon artystyczny”, na I piętrze wystawę stałą „Dzieje i kultura Pomorza Środkowego”, a na II piętrze mieściła się Galeria Polskiej Sztuki Współczesnej.

Z okazji tej nieokrągłej rocznicy zapraszamy do zwiedzania wieży zamkowej, na którą wstęp w tym dniu będzie darmowy.

Z wieży podziwiać można rozległy widok na Słupsk, w tym najważniejsze budynki w mieście czy urokliwe bulwary nadrzeczne. Na szczyt prowadzi tylko 147 schodów, więc większość z Państwa zapewne pokona tę trasę. Po drodze można jednak przystanąć w galeryjce widokowej, by odpocząć i obejrzeć kopie pocztówek i grafik ze zbiorów MPŚ przedstawiające panoramy i widoki dawnego Słupska. Kopie umożliwiają porównanie wyglądu miasta w czasach minionych z obecnym miejskim krajobrazem.

Wieża pełni funkcję widokową od 2006 roku, tylko w sezonie letnim i przy dobrej pogodzie. Dla tych, którzy nie zdążą odwiedzić jej w tym tygodniu, kolejne okazje nadarzą się więc już od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 roku, jednak wstęp będzie biletowany.

Serdecznie zapraszamy.