100 lat muzealnictwa w Słupsku – wykład jubileuszowy

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu wykładów jubileuszowych

100 lat muzealnictwa w Słupsku
8 maja 2024 r. (środa) o godzinie 17.00
Biały Spichlerz
ul. Szarych Szeregów 12

Wstęp wolny

Czy da się opowiedzieć 100 lat w ciągu 1,5 godziny? Pewnie nie, zwłaszcza jeżeli jest to tak bogata opowieść jak ta o dziejach słupskiego Muzeum. Jednak w najbliższą środę spróbujemy chociaż przybliżyć pewne ważne momenty w historii MPŚ, zaczynając od pewnego rzeźnika, a kończąc na Czerwonym Spichlerzu. Odpowiemy także na pytania ile zabytków z dawnego Heimatmuseum odnaleziono po wojnie, gdzie mieściły się pierwsze muzealne magazyny i dlaczego właśnie w Słupsku mamy największa na świecie kolekcję związaną z Witkacym. Prelekcji będą towarzyszyć historyczne fotografie.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Maciejewska, Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.