Archiwum roku 2018
Zapraszamy na projekcję filmu, który powstał w czasie warsztatów „Sfilmuj się" dla młodzieży na wystawie czasowej "Wiatr od morza. W sto lat później”. Młodzież kręciła film pod okiem Marka Zygmunta.
Marek Zygmunt - Artysta multimedialny, dziennikarz, reżyser, producent. Prowadzi firmę produkującą szerokie spektrum filmów i materiałów multimedialnych. Od reklam telewizyjnych, poprzez telewizyjne filmy dokumentalne, filmy o sztuce, filmy dla instytucji kultury, instalacje artystyczne, scenografie teatralne filmy dla muzeów i galerii sztuki do krótkich form przeznaczonych do mediów społecznościowych i prezentacji multimedialnych.
W latach 2001 – 2005 pracował dla telewizji TVN jako realizator seriali dokumentalnych (Na ratunek, Jarmark Europa, Bitwa o Anglię, Uwaga). Prowadzi szkolenia i zajęcia z twórczego wykorzystania filmu min: w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Sopockiej Szkole Wyższej, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, a także eventy z elementami filmu dla firm.
..........................................................................................
Po projekcji filmu spotkanie z filmoznawcą dr Jerzym Maśnickim, który odnalazł zaginiony film „Wiatr od morza” w reż. Wacława Sieroszewskiego z 1930 r. i który wygłosi wykład pt. "Filmowy detektyw. O poszukiwaniu zaginionych filmów”.
dr Jerzy Maśnicki - ur. 1969 w Krakowie, filmoznawca, historyk kina. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (tu doktorat 2004) i Ruhr-Universität w Bochum. Od 1994 publikuje w Polsce i
w Niemczech na temat historii kina niemego. Współlaureat pierwszej Nagrody im. B. Michałka za najlepszą książkę filmową roku (1997, za PLEOGRAF. Słownik Biograficzny Filmu Polskiego 1896-1939); autor książki „Niemy kraj” (2007) o portretowaniu Polaków w europejskim kinie niemym. W l. 1993-2003 współpracownik Hamburskiego Centrum Badań Filmowych „CineGraph”. Współodkrywca kilkunastu polskich filmów uznawanych za zaginione, w tym najstarszej zachowanej polskiej komedii pt. Tajemnica pokoju nr 100 (1914). Zawodowo zajmuje się promocją mediów (RMF FM, Polsat).
Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku
19 grudnia 2018 roku, godz. 17:00
Boże Narodzenie w sztuce
15 grudnia 2018, godz. 10.00
Zamek Książąt Pomorskich, sala rycerska
W sobotę, 15 grudnia, o godzinie 10.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z historią sztuki. Najbliższy, przedświąteczny wykład będzie poświęcony przedstawieniom Bożego Narodzenia w sztuce. Podczas spotkania opowiemy o tradycji obchodzenia tego święta w Europie oraz o najważniejszych motywach ikonograficznych towarzyszących przedstawieniom w rzeźbie i malarstwie.
Spotkanie poprowadzi pracownik słupskiego muzeum, historyk sztuki Anna Sujecka.
wstęp wolny
serdecznie zapraszamy
W roku szkolnym 2018/19 wszystkich uczniów szkół średnich planujących przystąpić do egzaminu maturalnego z historii sztuki, uczniów liceów plastycznych przygotowujących się części teoretycznej egzaminu dyplomowego oraz uczniów planujących zdawać egzaminy na studia z tego zakresu, zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznych repetytoriach maturalnych. Podczas zajęć omawiane będą podstawowe zagadnienia z historii sztuki od czasów starożytności po lata 70. XX wieku. Każde ze spotkań będzie opatrzone bogatym materiałem ilustracyjnym.
Zajęcia (w formie wykładu i dyskusji) odbywać się będą średnio dwa razy w miesiącu, we wtorki w godzinach popołudniowych, w siedzibie Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Daty dzienne będą pojawiały się w aktualnościach na stronie.
Spotkania prowadzi Anna Sujecka, historyk sztuki.
W najbliższy wtorek, 11 grudnia o godz. 16:00, zapraszamy na kolejne repetytorium z historii sztuki. Tym razem spotkanie poświęcone będzie sztuce średniowiecznej – romańskiej i gotyckiej. Podczas zajęć omawiane będą podstawowe zagadnienia rzeźby, malarstwa i architektury.
Szukacie prezentu⁉️🎁🎅 Od dzisiaj do 21 grudnia promocja -15% na cały asortyment z muzealnego sklepiku. Zapraszamy w dniach od środy do niedzieli w godzinach 10:00-16:00. Zamówienia można składać też przez internet http://www.muzeum.slupsk.pl/index.php/wydawnictwa