SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 11:00-18:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatny cykl wykładów z historii sztuki. Od roku szkolnego 2019/20 funkcjonować on będzie pod nazwą „Forum sztuki i artystów”. W ramach spotkań odbywać się będą wykłady poświęcone wybranym zagadnieniom z dziejów sztuki polskiej, europejskiej i powszechnej oraz spotkania z artystami, którzy opowiedzą o swoich pasjach, inspiracjach, początkach drogi twórczej i całej twórczości oraz zdradzą tajniki warsztatu artystycznego.

 

Spotkania odbywają się w każdym roku szkolnym od września do kwietnia, raz w miesiącu, w wybrane soboty o godz. 10:00 w Białym Spichlerzu w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 12 w Sali im. Barbary Zielińskiej. Daty dzienne podawane są na bieżąco.

Spotkania prowadzą pracownicy merytoryczni słupskiego muzeum

Czas trwania: 1,5 godz.
Wiek: od 10 lat.
Wstęp wolny w proponowanych przez muzeum terminach.

Istnieje również możliwość organizacji osobnego płatnego wykładu dla młodzieży ze szkół średnich, na wybrany temat z zakresu historii sztuki, w dowolnym terminie. Jesteśmy otwarci na pomysły nauczycieli i potrzeby uczniów. Cena zajęć na zamówienie: 100,00 zł za grupę do 30 osób.

W tym archiwum znajdą Państwo spis przeprowadzonych dotychczas wykładów.

 

FORUM SZTUKI I ARTYSTÓW
SPIS TEMATÓW wykładów, które odbędą się w roku szkolnym 2020/21:

19 września 2020 – Formiści i Witkacy – prowadzenie Lucjan Hanak szczegóły tutaj
27 lutego 2021 – Wokół Witkacego. Władysław Ślewiński – nauczyciel Stanisława Ignacego Witkiewicza – prowadzenie Anna Baruk-Bejda szczegóły tutaj

Pozostałe tematy spotkań zostaną uzupełnione wkrótce.