Poniedziałek-wtorek: nieczynne

Katedra Filologii Polskiej w Instytucie Filologii Akademii Pomorskiej w Słupsku wspólnie z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Fundacją PRODIRE, Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk i Herbaciarnią w Spichlerzu Richtera zaprasza na dwudzieste dziewiąte spotkanie z cyklu Słupskie Czwartki Literackie.

Spotkanie odbędzie się 5 maja 2022 r. o godz. 16:30 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera w Słupsku.

Bohaterem XXIX SCL będzie Janusz Bohdziewicz, który będzie promował książkę “Osiem pochwał. Szkice o antropologii myślenia".

Dr Janusz Bohdziewicz jest adiunktem w Katedrze Filologii Polskiej, w Instytucie Filologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zajmuje się hermeneutyką kultury i komparatystyką oraz naukami o kulturze i religii - teorią filmu, mediów i kultury elektralnej oraz myślą postsekularną. W swoich badaniach skupia się na szeroko rozumianych wspólnych miejscach przecięcia się kultury elektralnej/wizualnej, religii i filozofii oraz podąża w kierunku stworzenia ogólnych teorii. Jego artykuły w większości dotyczą: kulturowych/antropologicznych modeli widzenia i myślenia; rozumienia bazowych dla myśli wyobrażeń (m.in. czasu, podmiotowości/tożsamości, wspólnoty, sztuki, religii, filozofii) w relacji do zmian medialnych uwarunkowań kultury, zwłaszcza w horyzoncie rewolucji cyfrowej.

Spotkanie uświetni koncert Joanny Złotkowskiej.

Moderatorką spotkania będzie dr hab. Krystyna Krawiec-Złotkowska, prof. AP.

Wstęp wolny.

b_668_945_16777215_00_images_gallery_SCL_Supskie_Czwartki_Literackie_29s.jpg