SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Zamek Książąt Pomorskich

otwarcie 8 września 2012 o godz. 12.00

Impresje. Jerzy Chartowski. Malarstwo. Rysunek. Art-Design. Lech Wieleba. Muzyka

Image

Jerzy Chartowski
(Malarstwo, rysunek, grafika i plakat )


Jerzy Charatowski ur. 02. 11. 1948 w Słupsku. W latach 1971-1976 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale grafiki i malarstwa.

Od 1973 uczestniczył w konkursach oraz kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą z udziałem Güntera Grassa, André Hellera, Josepha Beusa, Janusza Strobla i Lecha Wieleby.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. otrzymał nagrodę MKiS. Od 40. lat uczestniczy w międzynarodowych festiwalach sztuki. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzeach w kraju poza nim.

Od 1982 roku żyje i tworzy w Düsseldorfie i Krakowie. (Reprodukcja dzieła artysty w załączniku.)

 

Lech Wieleba
(Muzyka)

Lech Wieleba uzyskał maturę w 1968 r. w Słupsku. Kontrabas Studiował u prof. Stanisława Rośka w Gdańsku. Po pięciu latach doświadczeń muzycznych w Orkiestrze Opery i Filharmonii w Gdańsku, poświęcił się z pasją muzyce jazzowej.

Jest laureatem nagrody im. "Krzysztofa Komedy" 1980. Jako kontrabasista przyczynił się do sukcesów, wielokrotnie nagradzanej na festiwalu "Jazz nad Odrą" formacji "Antiquintet".

Od 30 lat mieszka za granicą (Niemcy i Szwajcaria). Pisze, gra realizuje muzykę do własnych projektów (POETIC JAZZ, entuzjastycznie przyjęty na festiwalu "Komeda Jazz" w Słupsku w ubiegłym roku) oraz dla teatru ("Theater am Hechtplatz" w Zürichu, "Theatron w Hamburgu") i "TV-film", "ProSieben".

Od lat nie opuszcza go pasja łączenia obrazu i muzyki. Malarstwo Jerzego Chartowskiego stało się inspiracją do powstania szeregu kompozycji (cykl - "Krótkie opowiadania na kontrabas solo" i "Obrazki muzyczne"), jak również multimedialnych projekcji.

Owoce tej wieloletniej współpracy zdobyły sobie wiele uznania na wystawach w krajach europejskich. W Słupsku będzie to premiera.

W czasie wernisażu Lech Wieleba przedstawi miał recital (program w załączniku), jak również Jerzy Gościniak poeta z Bonn wygłosi odczyt oraz będzie spotkanie z Jerzym Chartowskim.

załącznik

Serdecznie zapraszam
Mieczysław Jaroszewicz
Dyrektor
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku