SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Najlepsze pomorskie nalewki

V regionalny konkurs na najlepszą pomorską nalewkę odbędzie się już w sobotę 1 września w skansenie w Swołowie podczas imprezy zatytułowanej "Babie Lato w Zagrodzie".

 

Konkurs zapowiada się bardzo ciekawie, bo swój udział zapowiedziało kilkanaście gospodyń i gospodarzy z całego Pomorza, którzy przygotowali w sumie kilkadziesiąt napitków. Jury oceni kolor i klarowność nalewek, ich bukiet smakowy, harmonię oraz reprezentacyjność stoiska. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na godz. 16.30.

 

Turyści, którzy przyjadą tego dnia do Swołowa będą mogli skosztować pomorskich napitków, a także spróbować tradycyjnych pomorskich potraw i smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Organizatorzy przygotowali więcej atrakcji, m.in. pokazy pracy dawnych maszyn rolniczych i koncerty muzyczne. Na scenie wystąpi Darłowska Orkiestra Dęta oraz gwiazda imprezy - kapela Tsigunz Fanfara Avantura grająca bałkańskie i cygańskie melodie.

 

Impreza odbędzie się w sobotę 1 września na terenie Zagrody Albrechta w skansenie w Swołowie w godz. 10-18. Bilety wstępu do muzeum i na imprezę w cenie 10 zł (normalny), 8 zł (ulgowy). Dzieci do lat 7. - wstęp wolny.

 

Muzeum zapewnia transport autokarem w cenie 5 PLN w jedną stronę: odjazd ze Słupska - godz. 12.00 ul. Jagiełły (mury obronne), powrót do Słupska - godz. 17.30

 

Więcej szczegółów na www.muzeum.swolowo.pl .

 
Mieczysław Jaroszewicz
Dyrektor
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku