SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy

Fotografie Słupska z 1960 roku w obiektywie Henryka Podkowy”

28 sierpnia 2012 roku o godz. 13.00

w Spichlerzu Richtera.

 

Na ekspozycji zobaczymy fotografie ukazujące odradzające się po wojnie miasto. Widoki ulic, kamienic, budynków publicznych z okresu przedwojennego oraz nowo wybudowanych po wojnie obiektów m. in. kina, delikatesów, szkół, nowych bloków w mieście.

Autorem prac jest Pan Henryk Podkowa absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi, który przyjechał do Słupska w 1957 roku. Zdjęcia prezentowane na wystawie wykonał w 1960 roku do albumu specjalnie przygotowanego przez miasto z okazji 650-lecia Słupska.

Pan Henryk Podkowa założył w Słupsku 29 XI 1958 roku Foto Atelier czyli profesjonalne studio fotograficzne przy ul. Waryńskiego w obecnym budynku Teatru Lalki „Tęcza”. Wykonywał różnego rodzaju zdjęcia: artystyczne, techniczne, reklamowe oczywiście miasta i jego mieszkańców oraz prowadził bezpłatną poradnię konsultacyjną wraz z biblioteką fachową dla amatorów fotografii i filmu. Sezonowo miał zakład fotograficzny w Ustce. Kręcił również reportaże filmowe m. in. z Ustki, Słupska, Koszalina i Kołobrzegu.

Profesjonalnym wykonywaniem zdjęć zajmował się do końca lat siedemdziesiątych XX wieku. Informujemy, że na otwarciu wystawy obecny będzie autor fotografii.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Komisarz wystawy: Dorota Ciecholewska