SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Związek Literatów Polskich Oddział w Słupsku
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
mają zaszczyt i przyjemność zaprosić
wszystkich wydawców, drukarnie i osoby prywatne
do wspólnej organizacji
Dnia Książki Słupskiej
na Jarmarku Gryfitów
2 września 2012 r.
w godz. 11.oo-16.oo
Zależy nam na zgromadzeniu i zaprezentowaniu mieszkańcom miasta wszystkich wydawnictw i publikacji, jakie powstały w Słupsku po 2010 roku. Inicjatywa ta ma przynieść odpowiedź na pytanie o aktualną kondycję słupskiej książki i jej autorów oraz umożliwić wzajemne poznanie wydawców, autorów, księgarzy i czytelników.
Piękne, ale niezbyt znane mieszkańcom miasta słupskie książki czekają na promocję i upowszechnienie. Niech zatem zorganizowany po raz pierwszy Dzień Książki Słupskiej temu celowi posłuży.
Podczas tradycyjnego Jarmarku Gryfitów , na straganach wystawionych przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku na Rynku Rybackim każdy wydawca i autor będzie miał możliwość autoprezentacji i a także sprzedaży najnowszych wydawnictw.
W programie przewidywany jest także koncert piosenki poetyckiej, autoprezentacja słupskiego środowiska literackiego, wystawa książek słupskich znajdujących się w zbiorach Biblioteki Publicznej oraz atrakcje artystyczne przygotowane przez utalentowanych podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury.
Mamy również nadzieję, że uda nam się organizacja wystawy starych książek wydawanych z Słupsku znajdujących się w zbiorach osób prywatnych.
Liczymy na Państwa aktywny udział.
Kontakt z organizatorami:
ZLP - Jolanta Nitkowska-Węglarz tel. 518403 518
MPŚ – Katarzyna Maciejewska tel. 59/842 40 81