SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


KAZIMIERZ KOSTKA- RZEŹBIARZ Z WITKOWEGO WZGÓRZA

Od 18 MAJA 2012

MŁYN ZAMKOWY W SŁUPSKU

Od 18 maja zapraszamy do Młyna Zamkowego w Słupsku na wystawę czasową prezentującą bogaty dorobek artystyczny Kazimierza Kostki. Wystawa „KAZIMIERZ KOSTKA - RZEŹBIARZ Z WITKOWEGO WZGÓRZA” to prezentacja przede wszystkim twórczości rzeźbiarskiej artysty, ale też okazja do poznania jego wizji malarskich i motywów poetyckich.

Image

Kazimierz Kostka urodził się 22 października 1945 roku w Wejherowie. Od najmłodszych lat drewno było jego ulubionym tworzywem, z którego wyczarowywał swoją rzeczywistość. Tworzy dużo i niezmordowanie. Jego prace prezentowane były w kraju i zagranicą w ramach wielu wystaw zbiorowych, pokonkursowych i indywidualnych, przez co stał się rzeźbiarzem znanym nie tylko w regionie.

Image

Głównym źródłem inspiracji twórczej dla Kostki jest człowiek, ale ważne miejsce w jego twórczości zajmuje też tematyka religijna: w 1999 roku wykonał 16 rzeźb, które stanęły na Ołtarzu Papieskim w Sopocie. Systematycznie bierze udział w plenerach krajowych i zagranicznych, w konkursach i przeglądach sztuki ludowej, otrzymując liczne nagrody i wyróżnienia. Kilkakrotnie otrzymywał stypendia przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną. W kwietniu 2012 roku został stypendystą Starosty Słupskiego. Jego prace znajdują się w wielu muzeach oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Image