SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Muzeum Pomorza Środkowego

zaprasza na otwarcie wystawy

„Teatralne abecadło”

27 marca 2012 o godzinie 19.00

w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera

 

Wystawa prezentuje wybrane spektakle z czterdziestoletniej historii funkcjonowania Teatru Rondo w roku jego jubileuszu.

 

Wystawa czynna będzie do 28 maja 2012 r.

 

Image

  

Otwarcie wystawy towarzyszy obchodom Międzynarodowego Dnia Teatru - wyjątkowym dla Teatru Rondo, ponieważ placówka świętuje w tym roku jubileusz czterdziestolecia pracy, a jego siedziba przechodzi w ramach rewitalizacji naszego miasta długo oczekiwana rozbudowę. 

Pierwszym punktem obchodów będzie jak co roku odczytanie orędzia z okazji Święta Teatru, wygłaszanego rokrocznie przez powszechnie szanowana osobowość teatralną. W tym roku przesłanie napisał znany amerykański aktor i reżyser John Malkovich. Dziś w Słupsku orędzie Malkovicha zostanie wygłoszone podobnie jak w setkach teatrów na całym świecie. 

 

Image

 

Następnie zaprezentują się laureaci eliminacji powiatowych 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które zakończyły się w zeszłą sobotę (17 marca 2012) w Słupskim Ośrodku Kultury. 

Wreszcie zapraszamy na premierę pierwszej monografii 1945-2010 traktującej o słupskim teatrze, autorstwa doktor Anny Sobieckiej – „Teatr w Słupsku. Instytucja artystyczna”. Spotkanie z autorka poprowadzi prof. Jan Ciechowicz, teatrolog, eseista, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Image