SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


3 września 2011 roku

w Muzealnej Zagrodzie Albrechta w Swołowie

odbędzie się impreza folklorystyczna

 

„Babie Lato w Zagrodzie”  

 

 

 

 

podczas której już po raz czwarty zostanie rozstrzygnięty Konkurs na Pomorską Nalewkę objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Słupskiego. Do konkursu co roku staje coraz więcej uczestników z terenu Pomorza, są to osoby indywidualne zajmujące się produkcją własnych nalewek, ale także Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia oraz sołectwa. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną stoiska konkursowe z nalewkami, nastąpi degustacja nalewek i potraw regionalnych. W ogrodzie Zagrody wystąpią zespoły muzyczne: „Kapela Nuta od Przysuchy”, „Czarne Kapelusze” i Darłowska Orkiestra Dęta, które będą zachęcać gości do wspólnej zabawy na wolnym powietrzu. Po ogłoszeniu wyników Konkursu „Kapela Nuta od Przysuchy” nauczy wszystkich chętnych zapomnianych już tańców ludowych m.in. mazurków, oberków, chodzonych, wiwatów, kujawiaków. 

Organizatorami imprezy są: Oddział Etnografii Młyn Zamkowy w Słupsku i Zagroda Muzealna w Swołowie, Instytucja Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Gmina Wiejska Słupsk.

  

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.muzeum.swolowo.pl, gdzie znaleźć można dokładny program imprezy oraz regulamin i kartę zgłoszenia do Konkursu.

Image