SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek: 11:30-16:00
Wtorek-Niedziela: 10:30-18:00


Zapraszamy serdecznie

do zwiedzenia nowej wystawy czasowej w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku 

"Świat Słowian i Wikingów” 

 

Otwarcie 29 stycznia o godz. 17.00.

 

            Wystawa ta to magiczna wyprawa w mroki historii, przybliżająca życie Słowian i Wikingów wczesnego średniowiecza (IX - XI wiek). Ukazuje zwyczaje, wierzenia, życie codzienne, sposoby walki i sztukę ludów, które spotykały się tutaj – na Pomorzu. Będzie można się przyjrzeć wnętrzu słowiańskiej chaty myśliwego, miejscu odprawiania obrzędów z wielkim posągiem pośrodku, porównać sposoby chowania zmarłych u Słowian i Wikingów, zajrzeć do obozu wojowników, obejrzeć piękną broń i pancerze, stroje, wspaniałą biżuterię srebrną, sprzęty domowe, narzędzia, gry i zabawki sprzed 1000 lat. 

            Wiele z pokazywanych na wystawie eksponatów wzięło udział w filmie Jerzego Hoffmana „Stara Baśń. Kiedy Słońce było Bogiem” na motywach powieść Józefa Ignacego Kraszewskiego.

 

Image 

            Wystawa „Świat Słowian i Wikingów” potrwa do końca marca 2010 r. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania oraz na zajęcia edukacyjne dające unikatową możliwość połączenia przyjemności z prawdziwą nauką historii naszego regionu i tej części Europy. 

Image

Image

 

Wystawa odbywa się dzięki sponsorom: Bank Spółdzielczy w Ustce, ENERGA Elektrownie Słupsk, Wodociągi Słupsk, KEGAR Kępice, PROFARM Lębork, WORD Słupsk, Hotel WODNIK Łeba, Biuro Konsultingowe ATUZ Słupsk, ColorBox, PSS Społem.

 

Serdecznie zapraszamy.

Image

Tekst i foto 2-4: R. Foltyn