SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Muzeum Wsi Słowińskiej

w malarstwie artystów nieprofesjonalnych

(po IV Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Śladami Maxa Pechsteina”)

Otwarcie wystawy: 04 września 2013, godz. 12.00

Spichlerz Richtera - Herbaciarnia 

  

 

 

Plener w Klukach Muzeum w Słupsku

Rok 2013 jest rokiem jubileuszu 50-lecia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, oddziału Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Z tej okazji w Spichlerzu Richtera (Herbaciarnia) przygotowaliśmy wystawę obrazów kilkunastu artystów nieprofesjonalnych, którzy malowali Kluki w czasie tegorocznego IV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Śladami Maxa Pechsteina” .

 

W plenerze uczestniczyło 15 osób: z powiatu słupskiego, powiatu cieszyńskiego (w ramach rozwijającej się wciąż współpracy tego powiatu z powiatem słupskim), powiatu Hezogtum Lauenburg (Niemcy; w ramach umowy o współpracy z powiatem słupskim), ze Słupska i Schwerinu (Niemcy: Stowarzyszenie Meklemburg – Vorpommern – kilkuletnia współpraca) oraz ze Szwecji. 

Jubileusz 50-lecia Muzeum Wsi Słowińskiej był argumentem przemawiającym za tym, by tę edycję Międzynarodowych Plenerów Malarskich organizowanych przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego „KLUKA” zorganizować w Klukach. Pokłosiem Pleneru są prace będące malarską dokumentacją bądź wizją artystów na temat Muzeum Wsi Słowińskiej.

Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach otwarcia Herbaciarni w Spichlerzu Richtera do końca października.

 

 Plener w Klukach Muzeum w Słupsku