SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy

„Słupsk powojenny” 

Otwarcie wystawy

 24.IV.2013 r. o godz. 12.00

w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera w Słupsku

przy Rynku Rybackim 1

 

 

 

 

Na wystawie zaprezentujemy zdjęcia z lat 1945-60. Mamy nadzieję, że ekspozycja przypomni wiele szczegółów i wydarzeń związanych z historią miasta oraz z prezentowanymi ludźmi, budynkami i miejscami. Pokażemy wiele nieistniejących ulic, miejsc, które zapadły w pamięć nie tylko najstarszego pokolenia Słupszczan, ale również ich, dorosłych w dniu dzisiejszym dzieci. Zdjęcia nie tylko dokumentują zniszczenia, ale także niezwykły powrót do życia powojennego Słupska oraz energię jego nowych mieszkańców odbudowujących miasto.

 Słupsk powojenny Muzeum w Słupsku

Prezentowane fotografie ocaliły dla nas to wszystko od zapomnienia.

 

W codziennej pogoni za swoimi sprawami, przemierzając ulice Słupska na niedzielnych spacerach przystańmy na chwilę zadumajmy się nad przemijaniem i poczujmy atmosferę miasta.

 

  

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów własnych muzeum. Wykonywali je amatorzy i profesjonaliści rejestrując zdarzenia, które dzisiaj są już historią.

 Słupsk powojenny Muzeum w Słupsku

Przy okazji wystawy cały czas apelujemy do mieszkańców naszego miasta o przynoszenie do muzeum materiałów i zdjęć związanych z życiem powojennym (głównie z lat 1945-65) m.in. zdjęć Słupska i jego mieszkańców, świadectw szkolnych, z lekcji religii, chrztów, ślubów itp. przydziałów zamieszkania, zaświadczeń z pracy, dyplomów, legitymacji, dokumentów papierowych dotyczących życia publicznego a także przedmiotów użytkowych oraz elementów ubioru itp. Po zeskanowaniu zdjęcia i materiały zostaną oddane. Mile widziane są wszystkie dary.

Wszystkie ww. obiekty chcemy wykorzystać w 2014 roku na wystawie, którą będziemy prezentować w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Dorota Ciecholewska

 

 

Słupsk powojenny Muzeum w Słupsku