SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-17:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-17:00


Wszystkie koła do Swołowa!

 

W niedzielę 21 kwietnia w Swołowie odbędzie się największy na Pomorzu piknik rowerowy. Tego dnia na terenie skansenu będzie można obejrzeć zabytkowe przedwojenne rowery, posłuchać relacji uczestników wyprawy Afryka Nowaka, a także wygrać rower i akcesoria rowerowe. Uwaga, wjazd na imprezę wolny!

 

Piknik rowerowy "Wkoło Swołowo" organizują wspólnie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i miłośnicy "kręcenia" ze Słupska, Koszalina, Ustki, Sławna i Postomina. Start imprezy w Swołowie zaplanowano na godz. 11. Około południa, gdy do Swołowa dojadą zorganizowane grupy rowerzystów oraz cykliści indywidualni, odbędzie się wiejska masa krytyczna, czyli przejazd wkoło Swołowa wszystkich uczestników imprezy.

Organizatorzy zlotu zadbali o atrakcje, które przyciągną cyklistów z regionu. Tego dnia będzie można podziwiać zabytkowe przedwojenne rowery ze zbiorów Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie (m.in. replikę bicykla z lat 80. XIX wieku), a także obejrzeć zdjęcia i wysłuchać relacji uczestniczki nagradzanej w kraju wyprawy rowerowej "Afryka Nowaka 2009-2012" (godz. 13). Co ważne, wjazd na imprezę jest bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali także liczne konkursy dla rowerzystów, w których nagrodami będą akcesoria rowerowe oraz loterię z rowerem-nagrodą główną. Podczas zlotu będzie można także bezpłatnie podregulować rower i odpocząć przy ognisku. Na terenie Zagrody nr 15 zostanie przygotowany strzeżony parking rowerowy.

Szczegółowy program pikniku na stronie www.muzeum.swolowo.pl.

 

Mikołaj Radomski

 

 

Wokoło Swołowo Muzeum w Słupsku