Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 12:00-15:00
Środa-Niedziela: 11:00-18:00

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na spotkanie z Katarzyną Tomasiak autorką prac prezentowanych na wystawie „Porysowane, zarysowane” 11 czerwca 2021 o godz. 18:00 w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera w Słupsku przy Rynku Rybackim 1.

Na wystawie autorka opowie nam o swoich pracach i technice ich wykonania oraz wprowadzi nas w świat swoich zainteresowań, pasji i emocji.

Tytuł wystawy to sposób na zwrócenie uwagi, zaczepienie odbiorcy, to gra słów. „Porysowane, zarysowane” można zrozumieć jako nieszablonową, indywidualną formę przekazu zainteresowań artystki w jej specyficznej technice rysunkowej. Prace Katarzyny Tomasiak to rysunki graficzne zawierające jej ulubione motywy: kobietę, mężczyznę, dziecko, często zwierzęta domowe oraz drzewa i inne elementy przyrody. Figury nacechowane są ekspresją, mnogością emocji, można w nich również wyczuć subtelny humor. Postacie, które zobaczymy na wystawie mają specyficzne, zniekształcone proporcje ciała oraz „krzywość” która tworzy ich swoisty wizerunek.

b_526_794_16777215_00_images_gallery_zherbaciarni_kate.jpg