Wykład na wystawie “Świat Bursztynu”

18 września 2022 roku po raz ostatni będzie można odwiedzić wystawę czasową “Świat Bursztynu” w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład kończący tę wystawę, który będzie przeprowadzony przez Katarzynę Kwiatkowską – kierownik Działu Bursztynu Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie.

Wykład odbędzie się 18 września (niedziela) o godzinie 12:00, w Sali Rycerskiej w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Będzie to okazja do bliższego poznania bursztynu, czyli sukcynitu.
🔸Jak powstał bursztyn, który możemy oglądać na wystawie?
🔸Skąd bierze się różnorodność jego barw?
🔸Czym są inkluzje w bursztynie?
🔸Jak przez wieki wykorzystywano bursztyn i jak był traktowany na przestrzeni lat?
🔸Czy bursztyn faktycznie pomaga na dolegliwości sercowe jak sugerował Mikołaj Kopernik?
🔸Co sprawia, że bursztyn jest tak wyjątkowy?

Na te i wiele innych pytań odpowie prowadząca wykład!

Zapraszamy tym bardziej, iż jest to ostatni dzień, kiedy w słupskim muzeum będzie można zobaczyć Słupskiego Niedźwiadka Szczęścia!

UDZIAŁ W WYKŁADZIE JEST BEZPŁATNY.