„Chersoń: kulturowa polifonia miasta” – wykład Władysławy Diaczenko

zaprasza na wykład
„Chersoń: kulturowa polifonia miasta”
który odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia 2022 roku, o godz. 12.00
w sali wernisażowej w Białym Spichlerzu.

Wykład poświęcony będzie historii miasta Chersoń w Ukrainie, znajdującego się obecnie pod okupacją, oraz zbiorom muzeum sztuki. Wskazane też zostaną związki kulturalne i historyczne Chersonia z Polską. Wykład będzie ilustrowany; wygłoszony zostanie w języku polskim.

Wykład wygłosi Władysława Diaczenko – wicedyrektorka Chersońskiego Muzeum Sztuki im. Ołeksija Szowkunenki, honorowa działaczka kultury Ukrainy. Władysława Diaczenko jest historyczką sztuki specjalizującą się w malarstwie XIX i XX wieku, jest też krytyczką sztuki. Czasowo przebywa w Słupsku jako stypendystka Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM Polska, współpracuje ze Słupskim Ośrodkiem Kultury oraz z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Spotkanie jest imprezą towarzyszącą „Festiwalowi Kultury Wschodniosłowiańskiej” organizowanemu w dniach 27–28 sierpnia 2022 przez Słupski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Kulturalny Punkt Zapalny.

Serdecznie zapraszamy!