25. Międzynarodowy Konkurs „Witkacy pod strzechy”

15 września 2022 roku rusza 25. edycja Międzynarodowego Konkursu „Witkacy pod strzechy” organizowanego przez Słupski Ośrodek Kultury OT Rondo.
Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym programem konkursu, dostępnym na stronie.

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku jako partner projektu szczególnie serdecznie zaprasza na wykład do Białego Spichlerza w sobotę, 17 września o godzinie 10:00.
Wygłoszony zostanie on przez jurorkę ekscentryczną tegorocznego konkursu Natalię Kruszynę – historyka i krytyka sztuki, muzeologa, organizatorkę wystaw, aktorkę oraz pracownika Muzeum Historii Katowic.
Wykład nosi tytuł: „Jestem dość wytrącony z równowagi sytuacją ogólną”. Opowieść o ostatnim lecie Witkacego i jego rzekomym pogrzebie pół wieku później.

Witkacy pod strzechy 2022