Lalki teatralne ze zbiorów Teatru Lalki „Tęcza”

Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku
i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

serdecznie zapraszają na wystawę

Lalki teatralne ze zbiorów Teatru Lalki „Tęcza”.

Otwarcie wystawy nastąpi 21 września 2022 roku o godz. 16.30 w Sali im. Barbary Zielińskiej
w Białym Spichlerzu
.

Wystawa czynna będzie do stycznia 2023 roku.

Wystawa lalek teatralnych jest jednym z wielu działań w ramach Festiwalu Plastyki Teatru Lalki
i Formy
. Ta pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana przez Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”
w Słupsku
z okazji 75-lecia jego istnienia.

Głównym celem festiwalu jest popularyzacja szeroko rozumianego teatru formy, a zwłaszcza plastyki teatralnej. Wydarzenie skierowane jest do teatrów lalkowych oraz innych teatrów,
dla których forma plastyczna jest wiodącym środkiem wyrazu. Plastyka rozumiana jest niezwykle szeroko, bowiem w świecie teatralnym obserwujemy spektakle, w których widoczny jest zarówno niezwykły rozmach, jak i takie, które urzekają siłą prostoty.

Wystawa zorganizowana w siedzibie słupskiego muzeum prezentuje 64 lalki wykonane przez pracowników PTL Tęcza. Pokazuje ona przekrój różnych technik, form oraz materiałów z jakich powstają lalki teatralne. Zobaczymy na niej kukły, jawajki czy pacynki.