Tożsamość w zagrożeniu – Identity on the Line – wystawa plenerowa II

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na drugą wystawę plenerową poświęconą projektowi „Tożsamość w zagrożeniu”.

Wystawa prezentowana jest przed Białym Spichlerzem.

Słupskie Muzeum reprezentuje Polskę w wieloletnim, międzynarodowym projekcie „Tożsamość w zagrożeniu” („Identity on the Line”), który jest współfinansowany przez Kreatywną Europę.
W ramach projektu sześć muzeów i jeden uniwersytet z Norwegii, Danii, Szwecji, Słowenii, Chorwacji, Litwy i Polski bada siedem wybranych procesów migracyjnych, które miały miejsce w Europie w ostatnich stu latach.

MPŚ rejestruje wspomnienia powojennych osadników oraz ich potomków.

Projekt „Tożsamość w zagrożeniu” jest laureatem niezwykle istotnej międzynarodowej nagrody – European Museum Prize, która wcześniej została przyznana jedynie trzy razy.

Prezentowana wystawa poświęcona jest wszystkim uczestnikom projektu. Pokazuje, jak wiele wspólnego mają migranci pochodzący z różnych państw Europy, z różnych okresów historycznych, których migracja miała różne powody i kontekst. Rdzeniem ekspozycji są cytaty wybrane z rozmów z migrantami i ich potomkami.

Wystawa prezentowana jest przed Białym Spichlerzem, od strony ul. Szarych Szeregów, można ją oglądać nieodpłatnie. Została przygotowana przez partnera ze Słowenii na rzecz pozostałych uczestników projektu i jest prezentowana po kolei we wszystkich krajach partnerskich. W Słupsku wystawa będzie dostępna od 17 września do 14 listopada 2022 roku.

Więcej o projekcie na stronie.

Norwegia wystawa plenerowa druga (2)