KRZYSZTOF GRZESIAK (1952-2021). MALARSTWO Z KOLEKCJI MPŚ

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku informuje, że

od dnia 14 kwietnia do 11 czerwca 2023 roku
w Zamku Książąt Pomorskich
jest udostępniona do zwiedzania wystawa

KRZYSZTOF GRZESIAK (1952-2021)
MALARSTWO Z KOLEKCJI
MUZEUM POMORZA ŚRODKOWEGO W SŁUPSKU

Jak pisze Lucjan Hanak, „Krzysztof Grzesiak malarz i organizator urodził się w Kołobrzegu w 1952 roku. Ukończył szkołę podstawową w Koszalinie w 1967 roku. Uzyskał maturę w Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie w 1971 roku. Otrzymał dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku w 1976 roku w pracowni prof. Romana Usarewicza. Autor scenografii dla Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku i Słupskim Teatrze Dramatycznym w Słupsku. Wystawiał obrazy i rysunki na wystawach indywidualnych w: Gdyni, Lęborku, Elblągu, Łebie, Słupsku, Warszawie oraz zbiorowych w: Lęborku, Słupsku, Szczecinie, Wrocławiu, Paryżu, Toruniu, Katowicach, Koszalinie, Pile, Olsztynie, Częstochowie, Poznaniu, Lublinie, Radomiu, Lubaczowie, Elblągu, Łebie, jak również w: Barcelonie, Valparaíso, Paryżu, Berlinie i Tokio. Autor logotypów, projektów plakatów i projektów graficznych książek. Prace w zbiorach muzealnych w: Szczecinie, Warszawie, Majdanku, Lęborku, Słupsku i Flensburgu. Twórca wierszy. Współorganizator imprez kulturalnych: Lennon Art, Teatralia Lęborskie, Muzykalia Lęborskie oraz Ławeczki Maxa Pechsteina w Łebie. Współzałożyciel Lęborskiej Fundacji Kultury. Współtwórca plenerów i wystaw Łebskiej Enklawy Malarzy 1995­-2007 dla artystów z: Niemiec, Francji, Szwecji, Bułgarii, Portugalii, Rosji, Litwy, Austrii, Ukrainy, Węgier, Japonii i Polski”.

Wystawa w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku prezentuje wszystkie okresy twórczości malarskiej artysty i pochodzi z daru Cecylii Grzesiak.

Kuratorem wystawy, autorem scenariusza i aranżacji jest historyk sztuki Lucjan Hanak, kierownik Działu Sztuki i Techniki.

Promocja katalogu wystawy odbędzie się 12 maja 2023 roku. Szczegóły.