Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek - Wtorek: nieczynne
Środa - Niedziela: 10:00 - 16:00


WCZEŚNIEJSZE TEMATY WYKŁADÓW Z HISTORII SZTUKI
 
 

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2015/2016
26 września 2015 - Okręgi świątynne starożytnej Grecji - prowadzenie Beata Zgodzińska
październik 2015 - Mozaiki wczesnochrześcijańskie - prowadzenie Beata Zgodzińska
listopad 2015 - Tematyka religijna w sztuce katolickiej i protestanckiej - prowadzenie Anna Sujecka
grudzień 2015 - Ogrody doby romantyzmu - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
styczeń 2016 - Gustav Klimt - prowadzenie Beata Zgodzińska
luty 2016 - Witkacy a tradycja artystyczna - prowadzenie Beata Zgodzińska
marzec 2016 - Pomorze Środkowe i artyści: Freundlich, Pechstein, Kantor i Bogdanowicz - prowadzenie Lucjan Hanak

 

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2013/2014
wrzesień 2013 - Rzeźba starożytnej Grecji - prowadzenie Beata Zgodzińska
październik 2013 - Malarstwo średniowieczne - prowadzenie Anna Brochocka
listopad 2013 - Portret renesansowy i barokowy - prowadzenie Beata Zgodzińska
grudzień 2013 - Architektura doby klasycyzmu i romantyzmu - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
styczeń 2014 - Secesja - prowadzenie Beata Zgodzińska
luty 2014 - Słupska kolekcja dzieł Witkacego - prowadzenie Beata Zgodzińska
marzec 2014 - Klasycy Polskiej Szkoły Plakatu - prowadzenie Lucjan Hanak
kwiecień 2014 - Sztuka na dworze książąt pomorskich - prowadzenie Beata Zgodzińska

 

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2012/2013
15 września 2012 - Starożytna sztuka Egiptu, Mezopotamii i Iranu + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
22 września 2012 - Starożytna sztuka Grecji i zachodniej Anatolii + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
20 października 2012 - Historia ogrodów od starożytności do XX w. - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
3 listopada 2012 - Sztuka starożytna i średniowieczna na Półwyspie Apenińskim + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
10 listopada 2012 - Sztuka włoska od XV do XVIII wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
24 listopada 2012 - Artystyczna droga Ignacego Bogdanowicza – malarza i organizatora - prowadzenie Lucjan Hanak
8 grudnia 2012 - Sztuka francuska od średniowiecza do XVIII/XIX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
15 grudnia 2012 - Sztuka na Półwyspie Iberyjskim od średniowiecza do XVIII/XIX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
12 stycznia 2013 - Sztuka angielska od średniowiecza do XVIII wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
26 stycznia 2013 - Sztuka krajów niemieckojęzycznych od średniowiecza do XVIII wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
9 lutego 2013 - Sztuka niderlandzka, flamandzka i holenderska od średniowiecza do XVIII wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
9 marca 2013 - Narracja i formy opowiadania w sztuce - prowadzenie Anna Brochocka
6 kwietnia 2013 - Symbolika nagrobków żydowskich - prowadzenie Katarzyna Pągowska
20 kwietnia 2013 - Sztuka XIX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
27 kwietnia 2013 - Sztuka I połowy XX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
11 maja 2013 - Sztuka II połowy XX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
25 maja 2013 - Sztuka Ameryki Prekolumbijskiej i Ameryki Łacińskiej + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
8 czerwca 2013 - Sztuka i rzemiosło europejskie na wystawach stałych w słupskim muzeum - prowadzenie Anna Brochocka
15 czerwca 2013 - Sztuka Indii, Chin i Japonii + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska



Sztuka pozaeuropejskich kręgów kulturowych

sobota, 16 VI 2012, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

 

MUZEUM

 sobota, 2 VI 2012, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

Sztuka II połowy XX wieku

 sobota, 26 V 2012, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

Sztuka I połowy XX wieku

 sobota, 12 V 2012, godz. 10.00

 prowadzący: Beata Zgodzińska

Architektura XX wieku

 sobota, 21 IV 2012, godz. 10.00

prowadzący: Ewa Czaplińska-Stec

Ikony bizantyjskie

 sobota, 31 III 2012, godz. 10.00

prowadzący: Anna Brochocka

Zajęcia poświęcone sztuce przełomu XIX i XX wieku.

sobota, 17 marca 2012 roku, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska


Romantyzm, realizm i impresjonizm

 sobota, 3 III 2012, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

Architerktura XVII i XVIII wieku
sobota, 18 II 2012, godz. 10.00

prowadzący: Ewa Czaplińska-Stec

Stanisław Ignacy Witkiewicz - obrazy i rysunki

 sobota, 28 I 2012, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

Renesans i manieryzm poza Włochami

sobota, 21 I 2012, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

Groteskowo-absurdalna Polska Szkoła Plakatu

sobota, 14 I 2012, godz. 10.00

prowadzący: Lucjan Hanak

 
 
Renesans i manieryzm we Włoszech

sobota, 10 XII 2011, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska 

 

Sztuka romańska i gotycka - malarstwo i rzeźba

 sobota, 3 XII 2011, godz. 10.00

prowadzący: Anna Brochocka

Sztuka wczesnochrześcijańska, bizantyńska i karolińska

sobota, 19 XI 2011, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

 

Sztuka antyku rzymskiego

 sobota, 5 XI 2011, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

 Sztuka antyku greckiego

sobota, 22 X 2011, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

  

Wybrane przykłady sztuki starożytnej  z terenu Mezopotamii, Egiptu, Iranu i Indii

 sobota, 8 X 2011, godz. 10.00

prowadzący: Beata Zgodzińska

Sztuka animalistyczna od starożytności do współczesności (głównie na przykładzie rzeźb i płaskorzeźb) oraz zwiedzanie wystawy Anny Dębskiej

sobota, 17.09.2011, godz. 10.00

prowadzenie: Beata Zgodzińska

 

Groteskowo-absurdalna Polska Szkoła Plakatu

sobota, 21.05.2011, godz. 10.00

prowadzenie: Lucjan Hanak