Środa-Niedziela: 10:00-16:00

Kierownik Działu: Katarzyna Maciejewska - wewn. 328
k.maciejewska@muzeum.slupsk.pl

Współpracownicy: - wewn. 306 - oswiata@muzeum.slupsk.pl

Dział Edukacji i Promocji zajmuje się szeroko pojętą działalnością oświatowo-edukacyjną i promocyjną.
Do najważniejszych zadań Działu należy:

1. Oprowadzanie wycieczek.
              Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych odpowiednio w Słupsku w Dziale Edukacji i Promocji lub w Swołowie i w Klukach.
  2. Opracowywanie i prowadzenie zajęć edukacyjnych: lekcji muzealnych, warsztatów i wielkoformatowych gier edukacyjnych.
              Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych odpowiednio w Słupsku w Dziale Edukacji i Promocji lub w Swołowie i w Klukach.
  3. Współorganizowanie imprez kulturalnych, koncertów, sesji naukowych i konferencji, imprez plenerowych, Nocy Muzeów i Jarmarków Gryfitów.
  4. Współpraca z innymi jednostkami kulturalnymi i oświatowymi.
  5. Przygotowywanie wystaw czasowych oraz programów edukacyjnych do wystaw czasowych.
  6. Organizowanie konkursów.
  7. Prowadzenie sprzedaży wysyłkowej i magazynu wydawnictw muzealnych.
  8. Promocja i popularyzacja muzeum, przygotowywanie tekstów promocyjno-reklamowych.
  9. Kontakty z mediami.
  10. Wydawanie druków reklamowych, banerów, afiszy, ulotek, folderów itp. oraz ich rozpowszechanie.
  11. Udział w opracowywaniu wydawnictw naukowych i naukowo-popularyzatorskich.
  12. Prowadzenie dokumentacji fotograficznej muzeum.
  13. Tworzenie strony internetowej muzeum oraz prowadzenie portali w mediach społecznościowych.
  14. Pełnienie dyżurów merytorycznych.
  15. Przygotowywanie wniosków o granty na działność merytoryczną muzeum.
  16. Prowadzenie planowania i sprawozdawczości z działalności merytorycznej muzeum.

Opracowali: R. Foltyn, K. Maciejewska i E. Mazur