Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

SŁUPSK

ul. Dominikańska 5-9
tel. 59 842 40 81

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Wtorek: nieczynne
Środa: 12:00-16:00
Czwartek-Niedziela: 10:00-16:00


Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2018/2019
8 września 2018 - Bogowie olimpijscy w sztuce (od starożytności do współczesności) - prowadzenie Beata Zgodzińska
20 października 2018 - Polska szkoła tkaniny artystycznej. Magdalena Abakanowicz - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
10 listopada 2018 - Karol Wielki. Kaplica w Akwizgranie i jej poprzednicy - prowadzenie Lucjan Hanak
15 grudnia 2018 - Boże Narodzenie w sztuce - prowadzenie Anna Sujecka
26 stycznia 2019 - Architektura na Peloponezie (od starożytności do współczesności) - prowadzenie Beata Zgodzińska
9 lutego 2019 - Otto Freundlich we Francji - prowadzenie Lucjan Hanak
16 marca 2019 - Jan Witkiewicz Koszczyc (1881–1958) - prowadzenie Anna Baruk-Bejda
13 kwietnia 2019 - Poza Paryżem, Florencją i Rzymem - prowadzenie Beata Zgodzińska

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2017/2018
23 września 2017 - Architektura starożytna na Peloponezie - prowadzenie Beata Zgodzińska
21 października 2017 - Kościoły średniowiecza - prowadzenie Beata Zgodzińska
25 listopada 2017 - Autoportrety artystów w czasach nowożytnych - prowadzenie Beata Zgodzińska
16 grudnia 2017 - Malarstwo i grafika doby romantyzmu - prowadzenie Beata Zgodzińska
13 stycznia 2018 - Stanisław Wyspiański (1869-1907) - prowadzenie Beata Zgodzińska
17 lutego 2018 - Stanisław Witkiewicz (1851-1915) - prowadzenie Beata Zgodzińska
3 marca 2018 - Groteska w sztuce XIX-XXI wieku - prowadzenie Lucjan Hanak
21 kwietnia 2018 - Wybrane przykłady sztuki islamu - prowadzenie Beata Zgodzińska

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2016/2017
10 września 2016 - Antyczny portret rzymski - prowadzenie Beata Zgodzińska
22 października 2016 - Sztuka w klasztorach doby średniowiecza - prowadzenie Anna Sujecka
19 listopada 2016 - Pejzaż w sztuce doby renesansu i baroku - prowadzenie Beata Zgodzińska
10 grudnia 2016 - Rzeźba XVIII i XIX wieku - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
21 stycznia 2017 - Henri de Toulouse-Lautrec - prowadzenie Beata Zgodzińska
18 lutego 2017 - Witkacy bardziej i mniej znany - prowadzenie Beata Zgodzińska
25 marca 2017 - Ekspresjoniści na Pomorzu Środkowym - Max Pechstein i Karl Schmidt-Rottluff - prowadzenie Lucjan Hanak
22 kwietnia 2017 - Różne oblicza sztuki japońskiej - prowadzenie Beata Zgodzińska

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2015/2016
26 września 2015 - Okręgi świątynne starożytnej Grecji - prowadzenie Beata Zgodzińska
październik 2015 - Mozaiki wczesnochrześcijańskie - prowadzenie Beata Zgodzińska
listopad 2015 - Tematyka religijna w sztuce katolickiej i protestanckiej - prowadzenie Anna Sujecka
grudzień 2015 - Ogrody doby romantyzmu - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
styczeń 2016 - Gustav Klimt - prowadzenie Beata Zgodzińska
luty 2016 - Witkacy a tradycja artystyczna - prowadzenie Beata Zgodzińska
marzec 2016 - Pomorze Środkowe i artyści: Freundlich, Pechstein, Kantor i Bogdanowicz - prowadzenie Lucjan Hanak

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2014/2015
13 września 2014 - Architektura świecka starożytnego Rzymu - prowadzenie Beata Zgodzińska
18 października 2014 - Rzeźba średniowieczna - prowadzenie Anna Sujecka
22 listopada 2014 - Kościół renesansowy i barokowy - prowadzenie Beata Zgodzińska
13 grudnia 2014 - Polskie malarstwo II połowy XIX wieku na przykładzie twórczości patronów słupskich ulic - prowadzenie Justyna Puchalik
17 stycznia 2015 - Secesja bardziej i mniej znana - prowadzenie Beata Zgodzińska
21 lutego 2015 - Pół wieku słupskiej kolekcji dzieł Witkacego - prowadzenie Beata Zgodzińska
21 marca 2015 - Sztuka nowoczesna - prowadzenie Lucjan Hanak
18 kwietnia 2015 - Budda w plastyce - prowadzenie Beata Zgodzińska

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2013/2014
wrzesień 2013 - Rzeźba starożytnej Grecji - prowadzenie Beata Zgodzińska
październik 2013 - Malarstwo średniowieczne - prowadzenie Anna Brochocka
listopad 2013 - Portret renesansowy i barokowy - prowadzenie Beata Zgodzińska
grudzień 2013 - Architektura doby klasycyzmu i romantyzmu - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
styczeń 2014 - Secesja - prowadzenie Beata Zgodzińska
luty 2014 - Słupska kolekcja dzieł Witkacego - prowadzenie Beata Zgodzińska
marzec 2014 - Klasycy Polskiej Szkoły Plakatu - prowadzenie Lucjan Hanak
kwiecień 2014 - Sztuka na dworze książąt pomorskich - prowadzenie Beata Zgodzińska

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2012/2013
15 września 2012 - Starożytna sztuka Egiptu, Mezopotamii i Iranu + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
22 września 2012 - Starożytna sztuka Grecji i zachodniej Anatolii + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
20 października 2012 - Historia ogrodów od starożytności do XX w. - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
3 listopada 2012 - Sztuka starożytna i średniowieczna na Półwyspie Apenińskim + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
10 listopada 2012 - Sztuka włoska od XV do XVIII wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
24 listopada 2012 - Artystyczna droga Ignacego Bogdanowicza – malarza i organizatora - prowadzenie Lucjan Hanak
8 grudnia 2012 - Sztuka francuska od średniowiecza do XVIII/XIX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
15 grudnia 2012 - Sztuka na Półwyspie Iberyjskim od średniowiecza do XVIII/XIX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
12 stycznia 2013 - Sztuka angielska od średniowiecza do XVIII wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
26 stycznia 2013 - Sztuka krajów niemieckojęzycznych od średniowiecza do XVIII wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
9 lutego 2013 - Sztuka niderlandzka, flamandzka i holenderska od średniowiecza do XVIII wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
9 marca 2013 - Narracja i formy opowiadania w sztuce - prowadzenie Anna Brochocka
6 kwietnia 2013 - Symbolika nagrobków żydowskich - prowadzenie Katarzyna Pągowska
20 kwietnia 2013 - Sztuka XIX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
27 kwietnia 2013 - Sztuka I połowy XX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
11 maja 2013 - Sztuka II połowy XX wieku + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
25 maja 2013 - Sztuka Ameryki Prekolumbijskiej i Ameryki Łacińskiej + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska
8 czerwca 2013 - Sztuka i rzemiosło europejskie na wystawach stałych w słupskim muzeum - prowadzenie Anna Brochocka
15 czerwca 2013 - Sztuka Indii, Chin i Japonii + appendix - prowadzenie Beata Zgodzińska

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2011/2012
17 września 2011 - Sztuka animalistyczna od starożytności do współczesności (głównie na przykładzie rzeźb i płaskorzeźb) oraz zwiedzanie wystawy Anny Dębskiej - prowadzenie Beata Zgodzińska
8 października 2011 - Wybrane przykłady sztuki starożytnej z terenu Mezopotamii, Egiptu, Iranu i Indii - prowadzenie Beata Zgodzińska
22 października 2011 - Sztuka antyku greckiego - prowadzenie Beata Zgodzińska
5 listopada 2011 - Sztuka antyku rzymskiego - prowadzenie Beata Zgodzińska
19 listopada 2011 - Sztuka wczesnochrześcijańska, bizantyńska i karolińska - prowadzenie Beata Zgodzińska
3 grudnia 2011 - Sztuka romańska i gotycka - malarstwo i rzeźba - prowadzenie Anna Brochocka
10 grudnia 2011 - Renesans i manieryzm we Włoszech - prowadzenie Beata Zgodzińska
14 stycznia 2012 - Groteskowo-absurdalna Polska Szkoła Plakatu - prowadzenie Lucjan Hanak
21 stycznia 2012 - Renesans i manieryzm poza Włochami - prowadzenie Beata Zgodzińska
28 stycznia 2012 - Stanisław Ignacy Witkiewicz - obrazy i rysunki - prowadzenie Beata Zgodzińska
18 lutego 2012 - Architerktura XVII i XVIII wieku - prowadzenie Ewa Czaplińska-Stec
3 marca 2012 - Romantyzm, realizm i impresjonizm - prowadzenie Beata Zgodzińska
17 marca 2012 - Sztuka przełomu XIX i XX wieku - prowadzenie Beata Zgodzińska
31 marca 2012 - Ikony bizantyjskie - prowadzenie Anna Brochocka
21 kwietnia 2012 - Architektura XX wieku - prowadzenie Beata Zgodzińska
12 maja 2012 - Sztuka I połowy XX wieku - prowadzenie Beata Zgodzińska
26 maja 2012 - Sztuka II połowy XX wieku - prowadzenie Beata Zgodzińska
2 czerwca 2012 - MUZEUM - prowadzenie Beata Zgodzińska
16 czerwca 2012 - Sztuka pozaeuropejskich kręgów kulturowych - prowadzenie Beata Zgodzińska

Wykłady z historii sztuki w roku szkolnym 2010/2011
21 maja 2011 - Groteskowo-absurdalna Polska Szkoła Plakatu - prowadzenie Lucjan Hanak